Alçı Tavan Dekorasyon

Anasayfa »

alçı tavan izmir

İzmir Alçı Tavan Dekorasyon

Veta Yapı İzmir alçı tavan dekorasyon uygulamaları ve çeşitleri ile ev ve işyerlerinizin tavanlarını eşssiz bir şekilde dekore etmektedir. Tavan ve benzeri yüzeylerin alçı işleri özenle ve istekleriniz doğrultusunda kusursuz işçilik ve malzeme kalitesi ile yapılmaktadır. Mekanlarınızın farklı görünmesinin yanı sıra dekoratif aydınlatma seçenekleri sunmaktadır. Tavan dekorasyonu bizim işimiz.

Alçı Tavan Uygulamaları

Alçı tavan uygulamaları asma tavan çeşitlerinden biridir. Alçıpan tavan uygulamaları olarak da bilinen bu modeller en çok tercih edilen, en uygun maliyetli ve sınırsız hayal gücü ile üretilebilen tavan tasarımlarına sahiptir. Ev ve işyerleri için bir çok model ve seçenek mevcuttur. Konutlar, mağazalar , cafe ve restoran gibi işletmerin yanı sıra otel ve kamu binalarında da kullanımaktadır. İzmir alçı tavan uygulamaları ve projeleriniz için bize bir telefon etmeniz yeterlidir.

Alçı Tavan Uygulama Alanları

Oldukça pratik, hızlı ve estetik materyallerle yapılabilen bu tavan modellerinde dekorasyona bir bütünlük sağlanabilmekte, asimetrik görüntü giderilebilmektedir. Günümüzde yeni binalarda sadece salonlarda bulunmaktadır. Ancak eski – yeni tüm bina ve tüm odalara birkaç gün içerisinde yapılabilen bir türdür. Modeller hakkında fikir almanız için resim galerimize bakabilir ya da tamamen kendiniz tasarlayabilirsiniz.


Tavan Dekorasyonu İzmir

İç mekanları dekore ederken alçı tavan uygulamalarından yararlanabilir ve iç mekanları dilediğiniz biçimlere sokabileceğiniz en uygun seçimdir. Tasarım ve monte aşaması diğer tavan uygulamalarına göre daha kolay ve daha uygun maliyetli olduğu için sık tercih edilen alçı tavanlar aynı zamanda hayal gücüyle sınırlı olduğu için çok fazla tasarım örneğine sahiptir.

Alçı Tavan Modelleri ve Tasarım Süreci

Alçı tavan uygulamaları en az hayal gücünüz kadar sonsuz örneklere sahiptirler. Her oda için ayrı ayrı yüzlerce örnek sunulabilir ya da hayalinizdeki tasarımlar yapılabilir. Daha önce yaptığımız örnekler içinden ya da başka bir yerde görüp beğendiğiniz alçı tavan modelleri , uygulamayı yaptırmak istediğiniz mekanın özellikleri göz önüne alınarak uygulanabilir.Özet olarak beğendiğiniz her hangi bir tasarım tavanlarınıza uygulanmaktadır.


Alçı Tavan Fiyatları ve Maliyetleri

Alçı tavan fiyatları oldukça uygun bütçelere sahip olup bir oda en fazla birkaç gün içerisinde, tüm ev ise en fazla 7 gün içerisinde a’dan z’ye yapılabilmektedir. Fiyatlandırma uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne , beğendiğiniz tasarım için harcanak malzeme ve süre göz önüne alınarak hesaplanmakta ve alçı tavan fiyatları size en uygun ödeme koşulları ile teklif sunulmaktadır. Sizlerde alçı tavan uygulaması yaptırmak istiyorsanız bizlere telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tavanlarınıza ve Evinize Değer Katalım

Tavan uygulamalarının mükemmel görünmesi ve uzun ömürlü olması için kaliteli malzemelerin ve doğru ekipmanın kullanılması gereklidir.Veta Yapı Dekorasyon olarak İzmir alçı tavan dekorasyon için gerekli tüm malzeme ve ekipmanların en kalitelilerini kullanmaya özen göstermekteyiz. Bu sayede ev yenileme ve tadilat işlerinden ötürü evinizin değerine değer katmış olursunuz. İnşaat ve tadilat projelerimizde izmir asma tavan malzemeleri teminini İzmir Yapı Market kalitesi ve güvencesi ile temin etmekteyiz.


Alçı Tavan Çeşitleri

Alçıtan tavan sistemleri genelde iki ayrı çeşitle anılırlar. Bunlar;

 • Tek Katlı
 • Çift Katlı
 • Üç+ Katlı

Tek katlı alçı tavanlar alanında uzman olmayan bir inşaatçı tarafından da yapılabilmektedir. Bu nedenle çift katlı materyallere göre daha kolay ve daha hızlı yapılabilirler. Ayrıca tek katlı sistemler kullanıldığı için de daha uygun maliyetlidir. Metal profiller oluşturulduktan sonra hayal gücüne göre ya da örnek tasarıma göre monte edilerek üzerine alçılar uygulanması yeterlidir.

Katlı alçı tavanların sağladığı diğer avantajlar şunlardır; mevcut oda yüksekliği korunması daha kolaydır, odadaki düzensizlik daha kolay giderilebilir, odadaki asimetrik inşaat hataları kolayca giderilebilir, haberleşme ve elektrik kabloları kolayca gizlenebilir. Çift katlı ve üç katlı sistemler tek katlı sistemlere göre daha zor, daha maliyetlidir. Ancak tek katlı alçı tavan uygulamalarından daha fazla avantajlar sunabilmektedir. İç mekan ışıklandırmaları yapmak, mekana derinlik ve modernlik katmanları eklemek bunlardan sadece ikisidir.

Alçı Tavan İşlerinde Kullanılan  Aletler

Alçı tavanlar için kullanılan alet ve ekipmanlar şunlardır;

 • Metal profiller, 28 x 27 mm ya da 60 x 27 mm boyutlarına sahip klavuzlar
 • Tavan süspansiyonları
 • Yengeç
 • Bağlantı materyalleri
 • Bağlantı elemanları
 • Astar
 • Derz
 • Maskeleme bantları
 • Sızdırmazlık bantları

Kullanılan tüm mazleme ve ekipmanlar tarafımızca temin edilmektedir. Ayrıca tavan elektrik tesisatı ve aydınlatma elamanlarının montajı yine tarafımızca yapılmaktadır. Türkiyenin ve dünyanın önde gelen markaları ve tedarikçileri ile çalışmakta ve size en kaliteli uygulamaları mümkün olan en fiyat ve maliyetlerler ile yapmaktayız.  Tavan tadilatı ve dekorasyonu projelerinizde görev almaktan mutluluk duyacağız.