Alçı Dekorasyon

Anasayfa »

izmir alçı dekorasyon firması

İzmir Alçı Dekorasyon

Ev ve işyeri iç mimarisini ve dekorasyonunu tamamlayan en önemli uygulamalardan olan İzmir alçı dekorasyon Veta Yapı tarafından uygun fiyat ve geniş model seçenekleri uygulanmaktadır. Alçı tavan uygulamaları , tavan süslemeleri yada duvar uygulamaları ile mekanlarınızın tüm görünüşüne en ekonomik şekilde estetik ve bürünlük katmış olursunuz. Tavan kartonpiyer uygulamalrı, niş ve söve uygulamaları deneyimli ustalarımız tarafından kısa sürede hayata geçirilmektedir.

Mimariyi Uygun Fiyatlarla Bütünleyin

Mimari yapınızdaki asimetrik görüntüler, kusurlar, avize bölmeleri dahil tüm iç mekan duvar ve tavanlarınızı tamamlamak için firmamızı arayabilirsiniz. Mimari bütünlüğü sağlayan bu ucuz materyallerle estetik dekorasyon işlerinizi en uygun fiyatlarla sağlayabilirsiniz. Sadece bir günde tüm evinizin kartonpiyer işlerini tamamlamak için bizi aramanız yeterlidir.

Alçı Dekorasyon ve Kartonpiyer Kullanımı

Bilhassa tavanların süslenmesinde etkili olan kartonpiyerler, duvar bitimi ile tavan kısmının hareketlendirilmesinde etkili birer araçlardır. Köpük kartonpiyerler daha uygun olup metrekare maliyetleri bakımından çok daha hızlı monte edilebilmektedir.

Üzerlerine ince bir tabaka şeklinde alçı kaplaması yapılan bu ürünler bir iş günü içerisinde firmamızın uzman ustaları tarafından kolayca yapılabilmektedir.Uzun ömürlü kullanım imkanı sunan tüm kartonpiyer işleriniz özenle yapılmakta olup adresinize gerekli personellerin yönlendirmesi ve takibi firmamız tarafından sağlanmaktadır


Kartonpiyer Kullanmanın  Avantajları

Metrekare maliyetleri ile uygun bütçeli dekorasyon tamamlayıcıları arasında yer almaktadır. Monte edildiği yerin kusurlarını örtmek için yapılan bu materyaller daha sonraları dekorasyonu tamamlayıcı ürünler olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çeşitli oymalar, süslemeler, işlemeler ve renklendirmeler sayesinde dekorasyonda bir bütünlük sağlarlar. Kesim ve monte bakımından oldukça kolay ve ucuz işçilik hizmetiyle ön plana çıkan kartonpiyerlerle her türlü mekana canlılık katmak daha hızlı olmaktadır. Ucuz işçilik, uygun maliyetli dekorasyon tamamlayıcısı olan kartonpiyerlerin birden fazla çeşidi vardır. Ülkemizde daha çok alçı kartonpiyerler tercih edilmekte olup alçı gerektirmeyen model seçeneği de oldukça geniştir.


Kartonpiyer Fiyatları

Kısa zaman içinde uygulanabilen kartonpiyer işleri maliyet bakımıdan oldukça ekonomiktir. Mekanlara görsel olarak kattığı değer ile kıyaslanmıyacak şekilde makul fiyatlara yapılmaktadır. Kartonpiyer fiyatları alçı dekorasyon uygulamasının yapılacağı alanın büyüklüğüne, kullaılcak malzemenin çeşidine ve istenilen modelin fiyatları göz önüne alınarak hesaplanır.

Üzerine işçilik maaliyeti eklenerek teklif sunulur. Alçı dekorasyon fiyatları hakkında bilgi almak ve ücretsiz keşif için bizi aramanız yeterli olacaktır. Yerinizi ziyaret edip size en iyi teklfi sunarız.

Alçı Dekorasyon İmalatı ve Montaj Süreci

İlk kez antik çağlarda taştan olan iç mekan duvarlarının oyulmasıyla başlayan kartonpiyer sırasıyla, Mısırlılar, Romalılar ve Yunanlılar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Kartonpiyerler hem alçı hem de iplik liflerinin bir araya getirildiği ve ardından suyla buluşturulduğu iç dekorasyon materyalleridir. Suyla buluşturulan bu karışımın ardından son şeklini alması için farklı tasarımlara sahip kalıplara dökülürler. Kalıplara ayrılan kartonpiyerler son halini aldıktan sonra süslemeleri yapılarak dekorasyona eklenirler. İç mekanlarda uygulama hatalarının giderilmesi için yapılan bu uygulama günümüzde uygulama hatalarının verdiği kusurları örtmede kullanıldığı gibi iç mekan dekorasyon işlemlerinin tamamlanması yani estetik bütünlüğün sağlanması için sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir.


Niş ve Söve Uygulamaları

Özellikle iç mekan duvar uygulamaları olarak kullanılan niş ve söve uygulamaları duvar ve köşe gibi alanlara dekoratif dokunuşlar yapmanıza yarayan uygulamalardır.

Duvar süsleme  , dekoratif yada otantik mekanlar yaratmak için kullanılır.  Alçıpan duvar uygulamaları ile birlikte kullanıldığında duvarda bütünlük sağlanmış olur. Klasik desen ve tarzlarda modeller yapılabildiği gibi modern tarzada niş ve söve tasarımlarıda uygulanmaktadır. Modellerimiz sizin hayal gücünüz ve beğenileriniz doğrultusunda tasarlanabilir.


Alçı mı Yoksa Polistren mi  Tercih Edilmeli ?

Alçısız yani polistren materyallerle üretilen kartonpiyerler daha az işçilik istemekte ve dolayısıyla da daha uygun fiyatlarla monte edilebilmektedir. Genellikle duvarların ve tavanların daha estetik görüntüye ulaştırılmasında tercih edilen kartonpiyerler zaman zaman iç bölmelerin ayrıştırılmasında, gizli bölme ve oda yapılmasında da kullanabilmektedir.

Kısmen de olsa enerji tasarrufu sağlayan modelleri de mevcut olup bu modeller estetik açıdan daha fazla özgünlük katabilse de maliyet açısından daha fazla bütçelere gereksinim duymaktadırlar.

Alçıpan Duvar Uygulamaları

Alçıpan duvar uygulamaları ile duvarlarınızdaki yüzey bozuklukları giderildiği gibi ayrıca ısı ve belli bir oranda ses yalıtımıda sağlanmaktadır. Bunla beraber alçıpan diye bilinen alçı panel uygulamaları duvarlarda niş uygularını desteklemek için kullanılır.

Özellikle ofis ve butik mağaza tarzı işletmelerde duvar süslemeleri yada fonksiyonel olarak kullanılabilen raf tarzı uygulamaları mevcuttur. Alçı  dekorasyon uygulamalarında neredeyse sonsuz seçenekler muvcuttur. Alçı dekorasyon malzemeleri ve izmir alçı levha fiyatları gibi ürünleri izmir yapı marketen en iyi fiyatlara temin etmekteyiz

Alçı Panel Duvar Fiyatları ?

Alçı duvar dekorasyonu oldukça kapsamlı ve çeşitli model ve uygulamalara sahiptir. Alçı panel duvar dekorasyonu ve tadilatı fiyatları hakkında size en doğru bilgiyi verebilmemiz için mekanı ve isteklerinizi öğrenmemiz gereklidir.  Örneğin ev ve işyerlerinde televizyon ve benzeri cihazların kablo görütüsünü gizlemek ve duvarla daha bütünleşik olmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Alçıpan yada alçı panellerin üzerine sıva , boya , duvar kağıdı ve hatta dekoratif  taş kaplaması yapılabilir. Odalar ve ofisler bölme duvar olarak ayrılabilir. Bizi arayarak projeniz hakkında bilgi verin size en iyi fiyatlar ile hizmet edelim.